«Монгол» і «Прості речі» виявилися фаворитами «Ніки»

Сьогодні були оголошені номінанти 21-ї щорічної національної кінематографічної премії Російської Академії кіномистецтв «Ніка».

Лідерами за кількістю номінацій стали фільми «Монгол» (2007) Сергія Бодрова і «Прості речі» (2007) Олексія Попогребського, обидва вони представлені у шести категоріях, включаючи номінації «Кращий фільм» і «Краща режисерська робота». П'ять номінацій у «Русалки» Ганни Мелікян, і по чотири – у «Вантажу 200» Олексія Балабанова і «Подорожі з тваринами» Віри Сторожовий.

На «Ніку» в категорії «Кращий ігровий фільм» номіновані в результаті «Монгол», «Прості речі», «Русалка», «Подорож з домашніми тваринами» і «Вантаж 200».

За звання кращого режисера змагатимуться, на тлі п'яти кандидатів у кращі фільми, всього троє з їх авторів: Олексій Попогребський, Олексій Балабанов та Сергій Бодров. У категорії «Краща робота сценариста» означена також троє: Анна Мелікян, Олексій Попогребський і несподівано Юрій Арабов за «Жах, який завжди з тобою» (2006).

У номінацію «Краща чоловіча роль» потрапили Сергій Гармаш («12» (2007)), Сергій Пускепаліс («Прості речі») і Костянтин Лавроненко («Вигнання» (2007)). На звання кращої актриси претендують Євгенія Добровольська (Артистка (2007)), Ксенія Кутепова («Подорож з домашніми тваринами») і Марія Шалаєва («Русалка»).

Цього року студія «Пролайн» попросила не висувати на звання кращого фільму «Олександру» Олександра Сокурова, а студія Микити Михалкова «ТріТе» – «12» (2007) і «1612» (2007). C «Олександрою» аналогічна історія сталася і на недавно минулому «Золотому Орлі». Міхалков ж, чия стрічка зібрала на «Орлі» призи в п'яти з шести категорій, в яких була номінована, в тому числі ставши і «Кращим фільмом», мабуть, вирішив на цей раз поступитися поле і іншим гравцям.

Вручення кінематографічних нагород відбудеться 21 березня в Театрі російської армії.

Посмертно «За видатний внесок у російський кінематограф» «Ніку» отримає Олександр Абдулов. Премії «Честь і гідність» удостоїться Геогрія Данелія. «Ніку» «За внесок у кінематографічні науки» отримає кінокритик Майя Туровська.

Рада Премії також вирішив віддати спеціальні призи телесеріалів «Заповіт Леніна» (2007) Миколи Досталя і «Ліквідація» (2007) Сергія Урсуляка.

Перший тур голосування, на який Гільдії представили 94 фільми, серед них вітчизняних – 21 анімаційний фільм, 21 неігровий, 46 ігрових, а також 6 фільмів з табору СНД, проходив з 24 січня по 15 лютого. У голосуванні брали участь 442 академіка, що склало 69% від загального числа (641) кінематографістів, які перебувають в Академії.

У фойє Центрального будинку архітектора, де були оголошені номінанти, частина присутніх на заході академіків відразу приступила до заповнення бюлетенів. Другий етап голосування триватиме до 15 березня.

22 березня канал «СТС» покаже запис урочистій церемонії вручення премії.

Повний список номінантів

Кращий ігровий фільм:

  • «Вантаж 200» (2007)
  • «Монгол» (2007)
  • «Прості речі» (2007)
  • «Подорож з домашніми тваринами» (2007)
  • «Русалка» (2007)

Краща режисерська робота:

  • Олексій Балабанов («Вантаж 200»)
  • Сергій Бодров («Монгол»)
  • Олексій Попогребський («Прості речі»)

Краща сценарна робота:

  • Юрій Арабов («Жах, який завжди з тобою» (2006))
  • Анна Мелікян («Русалка»)
  • Олексій Попогребський («Прості речі»)

Краща чоловіча роль:

  • Сергій Гармаш («12» (2007))
  • Костянтин Лавроненко («Вигнання» (2007))
  • Сергій Пускепаліс («Прості речі»)

Краща жіноча роль:

    Євгенія Добровольська (Артистка (2007))
  • Ксенія Кутепова («Подорож з домашніми тваринами»)
  • Марія Шалаєва («Русалка»)

Краща чоловіча роль другого плану:

  • Олександр Балуєв («Вигнання»)
  • Леонід Бронєвой («Прості речі»)
  • Олексій Серебряков («Вантаж 200»)

Краща жіноча роль другого плану:

  • Марія Аронова (Артистка)
  • Світлана Каминіна («Прості речі»)
  • Ія Саввіна («Слухаючи тишу»)

Відкриття року:

  • Зоя Кайдановская (актриса, «Нічого особистого»)
  • Олександр Міндадзе (режисер, «Відрив»)
  • Сергій Пускепаліс (актор, «Прості речі»)

Кращий неігровий фільм:

  • «Сільський фотограф» (режисер Олексій Погрібний)
  • «Мати» (2007) (Павло Костомаров, Антуан Каттен)
  • «Народжені в СРСР – 21-річні» (2005), (Сергій Мірошниченко)

Кращий анімаційний фільм:

  • Дощ зверху вниз» (Іван Максимов)
  • «Любовна історія» (Костянтин Бронзіт)
  • «Снігурон
    ька» (Марія Муат)

Кращий фільм країн СНД:

  • «Монотонність» / Monotonija / (2007) (Латвія, Юріс Поскус)
  • «Осінь чарівника» (Вірменія, Рубен Геворкянц, Вае Геворкянц)
  • «Російський трикутник» (2006) (Грузія, Алеко Цабадзе)
  • «Світла прохолода» (Киргизстан, Казахстан, Ернест Абдижапаров)
  • «Стриж» (Казахстан, Абай Кулбай)
  • «Заклинання гріха» (Литва, Альгімантас Пуйпа)

Краща операторська робота:

  • Михайло Крічман («Вигнання»)
  • Олег Лукичев («Подорож з домашніми тваринами»)
  • Сергій Трофімов, Рогир Стофферс («Монгол»)

Краща музика до фільму:

  • Едуард Артем'єв («12»)
  • Ігор Вдовін («Русалка»)
  • Андрій Дергачов, Арво Пярт («Вигнання»)

Краща робота звукорежисера:

  • Михайло Миколаїв («Вантаж 200»)
  • Стефан конки, Бруно Тарьер, Максим Бєловолов («Монгол»)
  • Андрій Худяков («Подорож з домашніми тваринами»)

Краща робота художника:

  • Даші Намдаков, Олена Жукова («Монгол»)
  • Олена Жукова («Вигнання»)
  • Уляна Рябова («Русалка»)

Краща робота художника по костюмах:

  • Дмитро Андрєєв («Російська гра»)
  • Наталя Дзюбенко, Сергій Стручев («1612»)
  • Карін Лор («Монгол»)

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.